Filter

Filters

Veilinghuis

Antiekveiling

Het begrip ‘antiek’ verwijst naar oude voorwerpen, meestal meer dan 100 jaar oud, die waardevol, gewild of verzamelwaardig zijn. Antieke objecten zijn bijvoorbeeld oude meubels, klokken, keramiek, glaswerk, zilverwerk, sieraden of bronzen beelden. Het verzamelen van antiek is wereldwijd een populaire hobby, en veel verzamelaars proberen hun slag te slaan op rommelmarkten. Hier kom je soms echte pareltjes tegen die je op de kop kan tikken. Door de komst van internet weten verkopers echter steeds beter wat hun antiek waard is, waardoor het voor kopers steeds lastiger is om iets bijzonders te vinden voor weinig geld. Een andere plek waar je antieke objecten kunt kopen is de antiekveiling. Dagelijks vinden er online antiekveilingen plaats waar je je hart kunt ophalen.

Wanneer is iets antiek?

Het concept van antiek wordt vaak geassocieerd met vakmanschap, historische waarde en zeldzaamheid. Antieke voorwerpen kunnen waardevol zijn vanwege hun esthetische kwaliteiten, de gebruikte materialen, de maker of de historische context waarin ze zijn vervaardigd. Om als antiek te worden beschouwd, moeten items vaak een bepaalde leeftijd hebben bereikt, meestal rond de 100 jaar of ouder.

Is antiek een goede investering?

De waarde van antieke voorwerpen kan fluctueren en is afhankelijk van verschillende factoren zoals trends, vraag en aanbod, en de algemene economische omstandigheden. Het is daarnaast goed om te begrijpen dat niet alle antieke voorwerpen waardevol zijn en dus winstgevende investeringen kunnen opleveren. Daarnaast moet het kopen van antiek niet alleen worden gezien als een financiële investering, maar ook als een persoonlijke interesse. Het is daarom ook belangrijk om te genieten van de items die je verzamelt, zelfs als hun waarde fluctueert.

Waar moet je op letten als je antiek koopt?

Als je overweegt om antiek te kopen, zijn er verschillende dingen waar je rekening mee moet houden om ervoor te zorgen dat je een weloverwogen aankoop doet. Hier zijn enkele tips:

  1. Onderzoek: Doe grondig onderzoek naar het type antiek dat je wilt kopen. Begrijp de stijlen, periodes, materialen en makers die relevant zijn voor het specifieke object.
  2. Authenticiteit: Zorg ervoor dat het antieke voorwerp authentiek is. Authentificatie kan betrekking hebben op handtekeningen, merktekens, stijlkenmerken en historische bewijsstukken.
  3. Conditie: Beoordeel de conditie van het antieke object. Originaliteit en goede staat kunnen de waarde verhogen. Wees op de hoogte van restauraties, omdat deze de waarde kunnen beïnvloeden.
  4. Herkomst: Probeer de herkomst van het antieke voorwerp te achterhalen. Een bewezen herkomst kan de waarde verhogen en helpen bij de authenticatie.
  5. Prijzen: Vergelijk prijzen van vergelijkbare objecten op de markt. Dit helpt je om een realistisch idee te krijgen van de waarde en voorkomt dat je te veel betaalt.
  6. Veilingen en beurzen: Bezoek antiekveilingen en beurzen om een idee te krijgen van de markt en om mogelijke aankopen te doen. Interactie met experts en andere verzamelaars kan waardevolle informatie opleveren.
  7. Persoonlijke smaak: Koop iets waar je persoonlijk van houdt en waarvan je geniet. Het bezitten van antiek moet niet alleen over investeringen gaan, maar ook over het waarderen van de esthetiek en de geschiedenis.

Onthoud dat het kopen van antiek een combinatie is van kennis, ervaring en persoonlijke voorkeur. Het kan ook handig zijn om je te laten begeleiden door experts, vooral als je nieuw bent op het gebied van antiekverzameling.

Andere interessante veilingen

Naast een algemene antiekveiling kun je overigens ook terecht bij meer specifiekere veilingen met oude voorwerpen. Neem bijvoorbeeld ook eens een kijkje bij de klassieke kunstveiling, Militariaveiling of vintage speelgoedveiling.